Kontakt

Mob.: +420 602 180 138
E-Mail: radovan@fellmann.cz
Dražíč 20
p. Týn nad Vltavou
375 01

Zahrada
Zastaveno
Fotografie z

Podzimně zbarvené rostliny dokážou v zahradě úplné divy. Například japonský javor který je v sezoně normálně červený je na podzim doslova křiklavě oranžový. Obyčejné psí víno, které působí celý rok svěže zeleně se stává v říjnu na dělící zdi doslova rudou bariérou. Neméně důležité místo mají ve schopnosti měnit barvu bohyšky se svými sklovitě zažloutlými listy. Také azalky se kromě jara vybarví ještě před zimou.

Naše pěstební plochy.

Převislý modřín, čerstvě narašený ve skupině se starýmými žulovými koryty doplněný barevnými trvalkami v různém období kvetoucími, na podzim, v říjnu žlutý ve společnosti ocůnů a zbarvených trvalek a nakonec opadaný během zimy.

Jezírko uprostřed jara se zrcadlícími se rododendrony na vodní hladině, během léta kdy slouží k vykoupání, na podzim již se žloutnoucími kosatci, v pozadí kvete oměj. První listopadový mrazík vytvořil na hladině tenkou vrstvu ledu. Do pozdního podzimu jezírko stále zkrášlují rostliny v jeho okolí.

Jezírka s potůčky, která jsme vytvořili u našich zákazníků: ke stavbě nejraději používáme kameny přirozeně se vyskytující v okolí, například žulu, rulu, nebo pískovec. Vodní rostliny vysazujeme do kačírku.

Několik jarních fotografií z naší zahrady - kvetoucí rododendrony, čerstvě rašící výhonky jehličnanů, svěží listy bohyšek, ... Podél zdi domu pod vinnou révou je vysázen záhon s floxy, vrbinami, kopretinami a pnoucími růžemi.

Záhon u zákazníků po rekonstrukci, výsadby jsou odděleny odpíchnutím rýčem od trávníku (tedy žádné obruby, lišty, plastové obrubníky a podobně). Vřesoviště je také jednoduše odděleno od trávníkové plochy.

Trávníková plocha čerstvě vzešlá, roste zde jen několik stromů, které se vyskytovaly na pozemku již před stavbou domu.

Záhony a výsadby u zákazníků založeny před čtyřmi roky a po zakomponovaní do zahrady, která má již své vzrostlé stromy z dob minulých.

Jednotlivé struktury a barvy rostlin se vzájemně doplňují.

Příjemné zákoutí pro posezení v horkém letním dni.

Úplně čerstvě založené záhony. Tráva ještě nevzklíčila.

Schůdky z porfyru, vedoucí do víceúrovňové zahrady, terénní předěly jsou tvořeny zídkami.

Picea acrocona

Abies nordmaniana' Robusta'

Abies concolor' Archers Dwarf'

Pinus parviflora

Abies nordmaniana

Acer aconitifolium

Corylus contorta

Tsuga canadense' Pendula'

Radovan Fellmann (www.zahrady-fellmann.cz), Zahradnické služby.

Copyright © 2010 - 2013 Radovan Fellmann. Všechna práva vyhrazena.

Kontakt | Lokace. Developed by Jan Buriánek, Grafické a programátorské práce.