Kontakt

Mob.: +420 602 180 138
E-Mail: radovan@fellmann.cz
Dražíč 20
p. Týn nad Vltavou
375 01

Zahrada

Realizace zahrad

Po kontaktu se zákazníkem, pozemek pro budoucí zahradu shlédneme, načrtneme a rozměříme, vytvoříme ručně kreslený plán, rozpočet na práci a veškerý materiál. Důležitým aspektem jsou pro nás požadavky a potřeby majitele, které se snažíme respektovat. Následná konzultace plánu proběhne většinou u nás, kde můžeme ukázat mnoho navržených rostlin, již v odrostlé velikosti, pro lepší představu zákazníků.

Můžeme vytvořit jednoduchou, téměř bezúdržbovou zahradu, ve které jsou zahuštěné výsadby jehličnanů a keřů, zapojených v kůře. Taková zahrada je vhodná pro lidi, kteří chtějí žít v příjemné zeleni, ale z mnoha pochopitelných důvodů se o ni nechtějí starat. Není pro nás problém postavit skalky, okrasná jezírka, suché zídky, vysázet trvalkové záhony. Ty jsou poslední dobou spolu s okrasnými travami velmi oblíbené, zahrada díky nim je celoročně pestrá a zajímavá, v kombinaci s opadavými listnatými keři vypadá velmi svěže. Založení takové zahrady nebývá finančně tolik náročné.

Další možností a velmi krásnou a přitom jednoduchou volbou je zapojit do zahrady stromy, které rostou v okolí domu a tím opticky zvětšit celou zahradu a propojit ji tím s krajinou. Taková kompozice působí přirozeně a vzdušně. Většinou se zde již další prvky nepoužívají, nádherně vypadají časem vyvětvené kmeny například borovic, bříz a modřínů.

Důležitou věcí, která se stává v dnešní době tolik aktuální, je začlenit do své zahrady také užitkové rostliny. Pokud vysadíme jako dominantu zahrady třešeň, nemůžeme tím nic zkazit. Na jaře krásně kvete, v létě plodí a na podzim se zbarvuje. Také jiné druhy ovocných dřevin lze zakomponovat do okrasné zahrady, např. polokmeny a vysokokmeny jabloní a hrušní. Kanadská borůvka může nalézt své místo mezi azalkami, jelikož má stejné nároky na stanoviště. K plotu lze vysadit ostružiny, které je velmi příjemné při procházce svou zahradou ochutnat.

Samozřejmě údržbu ve vaší zahradě jsme také schopni zajistit, zejména odborný střih stromů, případně obnovení oddělení záhonu od trávníku a tak dále. Naší snahou je vytvořit zákazníkům takovou zahradu, aby se v ní cítili dobře a případná práce v ní byla pro ně potěšením.

Radovan Fellmann (www.zahrady-fellmann.cz), Zahradnické služby.

Copyright © 2010 - 2013 Radovan Fellmann. Všechna práva vyhrazena.

Kontakt | Lokace. Developed by Jan Buriánek, Grafické a programátorské práce.